وبلاگ شخصی بهروز صمدی

۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۳ ثبت شده است

روز مادر و زن مبارک

بهروز صمدی | يكشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۳، ۱۰:۲۵ ق.ظ | ۰ نظر
چند روز پیش اتفاقی یکی از دفتر یادداشت های قدیمی ام را پیدا کردم مربوط به سال۸۱.همین طور که ورق می زدم خط مادرم را دیدم که یادداشت کرده بود:سوره حشر برای بهروز.

دلم ریخت.دلم تنگ شد برای دعاهای مادر.

امروز که تماس گرفتم تا روز مادر را تبریک بگم مثل دوران بچگی از او خواهش کردم به نیت من سوره ای از قرآن را نذر کند و بخواند.

روز مادر و زن بر همه مبارک.

  • بهروز صمدی

خودکشی اداری

بهروز صمدی | سه شنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۳، ۰۷:۲۷ ق.ظ | ۰ نظر

انسان ممکنه به دلایل گوناگون در شغلش درجا بزنه.مثلاً امکان پیشرفت شغلی وجود نداشته باشه یا رئیس واحد، اجازه انتقال به دیگر واحدها را نده و یا اینکه جلوی ترفیعش به هر دلیل گرفته شده باشه و یا اینکه اصلاً فرد کارش را دوست داره ولی حقوقش کافی نیست و یا اینکه حقوق بسیار خوبی داره ولی کارش را دوست نداره و ... تا همین جا هم مواردی که اشاره کردم ممکنه داغ دل خیلی ها رو تازه کرده باشم و حتی یکی از این موارد هم کافیه تا کارمند دست به کار اشتباهی بزنه:استعفا!

این کار را نباید کرد.جا به جایی شغل در همان سازمان قطعاً آسان تره. پیشنهادم اینه نه تنها کارمند باید بمونه بلکه باید سخت تر کار کنه.هیچ چیز سریع تر از عملکرد عالی در شغل فعلی ، کارمند را به ترفیع نمی رسونه.

گری روشه Gerry Roche  یکی از برجسته ترین کارگزاران استخدام نیرو در امریکا گفته:اگر به هنگام درجا زدن عملکرد خوبی داشته باشید ، احتمال داره دو گروه از موضوع آگاه شوند:کارگزاران استخدام و رقیبان شرکت شما.

عملکرد عالی شما قطعا دیده میشه تازه از دور هم دیده می شه و مدیران با هوش و شرکت های رقیب آن را تشخیص می دهند  و برنامه پیاده میشه تا شما را پیش خودشان ببرند.اگر در شغلتان درجا می زنید ، دیگران باید متوجه شوند که آماده جا به جایی هستید.عملکرد خوب شما بهترین تبلیغ در این خصوصه.مطمئنم که با داشتن احساس باخت نمی توانیم مثل برنده ها رفتار کنیم؟پس باید در فرصتی کوتاه خود را پیدا کنیم و با قدرت کار کنیم.باید ورای کار و محیط آن را در نظر بگیریم و همین محرکی برای بازیابی اعتماد به نفسه مثلاً توجه به خانواده و اینکه از چه خانواده ای هستید و یا چه مسئولیتی در قبال همسر و فرزند دارید به شما انگیزه مجدد خواهد داد. باید از احساسات خود هم یاری بگیرید..با همکاران قدیمی خود تماس بگیرید و یا  رفت و آمدتان را با آن ها بیشتر کنید و در این شبکه به جست و جوی فرصت های تازه و رابطه با اجتماع بپردازید.

نکته مهم اینجاست که حتی اگر شغلت را از دست می دهی هدف باید فرار از چیزی باشه که من فرو افتادن در گرداب شکست و خودکشی اداری می نامم و نتیجه اش خودخوری و نومیدی است.

  • بهروز صمدی

پیگیری ها و حمایت های بعد از آموزش

بهروز صمدی | دوشنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۳، ۰۴:۲۹ ق.ظ | ۰ نظر

مطالعه ای در شرکت موتورولا نشان داده است که یک آموزش بهبود کیفیت ، وقتی توسط مدیریت ارشد تقویت و حمایت شده باشد ، 33 دلار به ازای هر دلار سرمایه گذاری بازده ایجاد کرده است ، در حالی که بدون حمایت و تقویت مدیریت ، نرخ بازده این فعالیت آموزشی منفی بوده است.

مطالعه دیگری در شرکت زیراکس  نشان داده است که بدون حمایت و تقویت بعدی مدیریت(مدیران) فقط 13 درصد از مهارت های کسب شده ، حاصل از برنامه های آموزشی ، 6 ماه پس از پایان دوره ، به کار گرفته می شود.

این اطلاعات به خوبی حاکی از نقش مهم و خطیر حمایت ها ، پیگیری ها و تقویت های مدیران است که باید پس از اتمام دوره ها و برنامه های آموزشی آغاز می شود و ادامه می یابد.در پژوهشی در CIPDدر سال 2005 و از طریق نظرسنجی از ده ها صاحب نظر حوزه آموزش های سازمانی انجام شد ، مشخص شد که حدود نیمی از ارزش افزوده فرایند آموزش موکول به پیگیری های بعدی مدیران است که باید آموخته ها را یادآوری کرده و تذکر دهند و اجرای آن ر تشویق و تسهیل کنند.

 

  • بهروز صمدی