وبلاگ شخصی بهروز صمدی

نقش حوزه منابع انسانی در بهبود فضای کسب‌ و کار

بهروز صمدی | سه شنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۶:۰۰ ب.ظ | ۱ نظر
وقتی صحبت از نقش های حوزه منابع انسانی می شود شاید برخی فکر کنند انجام امور اداری و ارائه خدمات به کارکنان سازمان، مهم ترین و بیشترین نقشی است که کارکنان حوزه منابع انسانی می توانند ایفا کنند در حالی که نباید اینگونه باشد.
اما این مهم، با شعار دادن اتفاق نمی افتد بلکه کیفیت مدیر ارشد سازمان، مدیر ارشد حوزه منابع انسانی و کارکنان منابع انسانی است که جایگاه این حوزه را در فضای کسب و کار تعیین می کند و فضای مورد نیاز برای رشد و بهره‌وری را تعیین می کند.
در همین رابطه در بیستمین نمایشگاه نفت و گاز که هفته گذشته برگزار شد فرصتی یافتم تا به غرفه یکی از شرکت هایی که یکی از دوستانم چندین ماه پیش در آن جا به سمت معاون منابع انسانی منصوب شده بود سری بزنم.وضعیت کار  را که پیگیر شدم، در حالی که انتظار داشتم با آمدن معاون جدید، لااقل تحولاتی در حوزه منابع انسانی آن جا اتفاق افتاده باشد ولی متاسفانه پرچم منابع انسانی و معاونش بالا نبود و ظاهراً آن حوزه در حاشیه قرار گرفته و به امور اداری مشغول است.
ریشه این وضعیت در هر چه که باشد قطعاً نقش حوزه منابع انسانی این شرکت در بهبود فضای کسب و کار آن جا، ناچیز است چون فضایی برای ایفای نقش وجود ندارد. کیفیت مدیر ارشد سازمان خیلی مهم است. نحوه تفکر و دیدگاه مدیر ارشد سازمان به حوزه منابع انسانی و انتخاب هوشمندانه و درست مدیر ارشد برای حوزه منابع انسانی می تواند فضایی به وجود آورد که شاهد تاثیر این حوزه در بهبود فضای کسب و کار بود.
در همین راستا به تجربه این حقیر برای تاثیر یکی از اقدامات منابع انسانی برای بهبود فضای کسب و کار اشاره خواهم کرد.
پس از منصوب شدن مدیرعامل شرکتی که در آن مشغولم(در سال 1389) و پس از اینکه تیم مدیریتی جدید، از داخل شرکت شکل گرفت و مدیر ارشد حوزه منابع انسانی این شرکت نیز با معیارهای مدیرعامل انتخاب شد روند فعالیت های حوزه منابع انسانی و مشاوره های مدیر ارشد این حوزه به مدیرعامل و ویژگی های فردی مدیر منابع انسانی، باعث شد که حوزه منابع انسانی در مقایسه با دیگر حوزه های سازمان جایگاه خود را در بهترین وضعیت را به دست آورد تا جایی که همه می دانند مدیر منابع انسانی از نزدیک ترین مقامات به مدیرعامل است و این بسیار مهم بود تا فضا برای کار محیا باشد. البته کماکان کمبود ها و نقص های زیادی وجود دارد اما موضوع، فضایی است که به واسطه منش و تفکرات مدیر ارشد سازمان و مدیر منابع انسانی در شرکت ایجاد شده است و از آن به بعد بازیکن خوب برای بازی کردن لازم است.
اگر بخواهم به یکی از اقدامات حوزه منابع انسانی اشاره کنم که بر بهبود فضای کسب و کار  موثر است باید به جلسات دو هفته یکباری اشاره کنم که به نشست های هم اندیشی مدیران معروف است. سابقه این نشست ها به سال 1389 بر می گردد، در بدو ورود مدیرعامل جدید که باعث و بانی آن خود ایشان بود  تا کنون هشتاد و شش جلسه آن برگزار شده است که تا قبل، هدف آن به روز آوری ذهنیت مدیران و کارکنان منتخب بود اما در سال جدید علاوه بر هدف قبلی اهداف دیگری نیز دنبال می شود که در ادامه خواهم گفت. از ویژگی های این جلسات که با حضور اکثر اساتید، مدیران و صاحب نظران برجسته کشور برگزار شده است، حضور دائم و منظم مدیران عامل شرکت های گروه، مدیران ارشد و کارکنان منتخب و برگزاری مستمر آن جلسات آن هم در صبح زود روزهای یکشنبه بوده است.
اما آن چه امسال این نشست های هم اندیشی را با سایر جلسات آموزشی متمایز کرده است انتخاب سخنرانان و موضوعات آن است. در هشتاد جلسه برگزار شده در سال های قبل، عمدتا مسایل مدیریتی، سلامت، اقتصادی، سیاسی و عمومی بحث و بررسی شد و چهره های شناخته شده این حوزه دعوت شدند اما امسال حوزه منابع انسانی افرادی را دعوت می نماید که شاید شرکت های مشابه ما نتوانند به راحتی چنین فرصتی بیابند چون چنین محملی ندارند و اگر هم داشته باشند دعوت از سخنرانان در سطح فعلی ما را ندارند چون ما سخنرانان، صاحب نظران و افراد تاثیر گذار صنعت مان را که اکنون صاحب نظر و صاحب قدرت نیز هستند و بر کسب و کار ما تاثیر گذارند را به صورت متوالی هر دو هفته یکبار دعوت می کنیم. انتخاب این افراد و موضوعاتشان با آن شکلی که ما می خواهیم آن هم به صورت مستمر فضای خاص خودش را می طلبد که هر شرکتی ندارد.
اینان توصیه هایی می کنند که آینده را برای ما روشن تر می کنند. کارکنان ما که به راحتی آن ها را نمی توانستند ببینند، حال با صراحت از دغدغه ها و نگرانی هایشان سوال می پرسند. ما با یک تیر دو نشان می زنیم. هم آموزش می بینیم و هم از فرصت به وجود آمده برای بهبود فضای کسب و کارمان استفاده می کنیم. به همین راحتی.
  • بهروز صمدی

نظرات  (۱)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی